Portfolio Miroslava Veselého 

Miroslav Veselý (*1981) – po střední průmyslové škole stavební jsem absolvoval obsáhlou stavební praxi z různých stavebních oborů(pozemní stavby, mostní konstrukce, průmyslové stavby,...).  

- Roku 2010 jsem zakložil projektový ateliér S-PRIME ateliér VESELÝ  a postupně v divizi  WOODSTAV VESELÝ vyvíjím a aplikuji systém dřevostaveb pod stejnojmenným označením.

- v DUBNU 2019 jsem převedl divizi dřevostaveb na společnost WOODSTAV.CZ s.r.o. , kde se specializuji na PASIVNÍ difuzně otevřené dřevostavby.

- Jsem organizátorem ukázky možného způsobu výstavby dřevostaveb ve východních čechách. Zde ukazuji, jak je možné postavit ekonomický PASIVNÍ dům, o kterém nemá místní firemní populace ani potuchy. Předávám informace stavebníkům o možných příčinách chyb, jež jsou zodpovedné za špatné jméno dřevostavbám.

- Jsem autorem řady odborných článků o dřevostavbách a o výhodnosti jejich aplikace v současné výstavbě rodinného bydlení.

 

co je mou osobní inspirací

architektura s jednoduchým nápadem, inspirací je mi příroda s čistou krásou, absolutním tichem a nádherným výhledem

 

oblíbená stavba u nás a ve světě

u nás: v tomto jsem příliš ponořen, než abych hodnotil;

ve světě: stavby od Kahna (např. Salk institut – exteriér, Exeter Library – interiér) a od Niemayera (Brasilia – jako město a architektura celkově, Serpentine Pavilion – jako prozatím ten „nej“, který tam měli)

 

oblíbená barva nebo barvy

zelená, modrá, žlutá, bílá, šedá, oranžová, purpurová, červená, okrová,… zapomněl jsem nějakou??

 

oblíbená kniha nebo časopis

obecně knihy o moderní architektuře, zejména o rodinných domech a zejména o moderních dřevostavbách